برنامه های اجرا شده

کارگاه آموزشی گذر سیاره تیر
کارگاه آموزشی گذر سیاره تیر   مکان برگزرای: تالار گروه معارف زمان برگزاری: 20...

مراسم بزرگداشت روز معلم اردیبهشت95
  عکسهای از مراسم بزرگداشت روز معلم اردیبهشت 95          

برگزاری مراسم ارتقاء اساتید بهمن ماه 94
برگزاری مراسم ارتقاء اساتید بهمن ماه 94 زمان: 94/11/19 مکان: مهمانسرای کوی اساتید...

کارگاه علم سنجی
برگزاری کارگاه آشنای با شاخص های رتبه بندی دانشگاهها و ارتقاء هیات علمی (علم سنجی)...

سخنرانی جناب آقای احمد الحرز در مورد وضعیت شیعیان عربستان
برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با حضور جناب اقای احمد الحرز یکی از علمای قطیف از شیعیان...

بسمه تعالي

 

بیانیه مهرماه بسیج اساتید دانشگاه اصهان

قل انماالعلم عندالله و انما انا نذير مبين "ملك /26"

مهر ، گرچه آغاز پاييز طبيعت است ،اما نوروز علم و دانش‌اندوزي است.

مهر ماه كه مهر افزايي آن ريشه در فرهنگ غني ايراني دارد و سراغ مهرورزي و عطوفتش را بايد از اسطوره‌هاي ماندگار ايراني گرفت ، تلاقي زيبا و دلنشيني با آغاز درس و كلاس و گچ و تابلو دارد كه واژگاني مقدس در آموزه‌هاي ديني اسلام هستند .

اگر چه اين بهار علم و انديشه براي تمام كساني كه با كلاس و كتاب سرو كار دارند ، لذت بخش است اما لذت آن براي استادان و دانشجويان كه فرماندهان و افسران و ميدان داران مقابله با جنگ نرم دشمن و سكان داران عرصه هاي علمي و پيشرفت دانش و فناوري ايران عزيز اسلامي هستند، دو صد چندان است.

بي شك دستيابي به اهداف بلند نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در عرصه‌هاي علمي و فناورزي‌هاي نوين و رسيدن به قله‌هاي افتخار و جايگاه‌هاي رفيع كه مورد نظرو عنايت رهبر فرزانه انقلاب حضرت آيت ‌الله العظمي خامنه‌اي "مدظله العالي" است، حاصل كوشش و تلاش دانشمندان و محققان بزرگ و دانشجويان سخت كوشي است كه اينك در آغاز سال تحصيلي ، محيط دانشگاه را كه مزين به پرچم زيباي جمهوري اسلامي ايران و تصاوير شهداي هشت سال دفاع مقدس بویژه شهدای عرصه علمی و هسته ای است، با عطر وجود خود معطر مي‌نمايند.

اين بازگشت دوباره شور و شوق به فضاي دانشگاه در مهري كه افتخار مهرورزي و بصيرت ملت شريف ايران و خلق حماسه عظيم سياسي در خرداد 1392 بر تارك آن مي‌درخشد ، برشما شيفتگان علم و دانش مبارك باد.

اينك و در آغازين ماه‌هاي شروع به كار دولت جديد كه با شعار تدبير و اميد تلاش مي‌نمايد تا روح اميد و سرزندگي را در روح و جان ملت بزرگ ايران زنده و پويا نگاه دارد ، كانون بسيج استادان دانشگاه اصفهان ضمن تبريك خلق حماسه عظيم سياسي به محضر رهبر فرزانه انقلاب ، رياست محترم جمهور و ملت شريف ايران و بنا بر فرمايشات مقام معظم رهبري ، انتظار آن دارد كه دولتمردان جديد با تمام وجود جهت رفع مشكلات و موانع فرا روي زندگي و معيشت مردم قهرمان ايران گام بردارند.

همچنين از دولتمردان حوزه علم و فناوري انتظار دارد با تلاش و همت مضاعف ، مسير تعالي علمي از پيش هموار شده را اعتلا بخشيده و زمينه هاي رسيدن ايران به برنامه هاي پيش بيني شده در سند چشم انداز 1404 را فراهم نمايند. این وظیفه مهم بویژه بدلیل رسالت جهاد علمی فراروی دانشگاهها که مورد تاکید رهبر انقلاب نیز قرار داشته، بسیار ضروری است .

بي گمان دستيابي به اين مهم علاوه بر تلاش علمي و مديريتي ، متاثر از نگاه به اين دستگاه عظيم علم و دانش – دانشگاه- نيز مي‌باشد .

لذا اين كانون توصيه مي‌نمايد مسئولين محترم تلاش خود را براي دورنگاه داشتن محيط دانشگاه‌ها از تبديل شدن به پايگاه بازي‌هاي پوچ احزب سياسي و سياسي كاريهايي كه مانع جدي در راه اعتلاي علمي كشور است ، مصروف دارند.

با اميد سربلندي ايران عزيز اسلامي و دستيابي به قله هاي افتخارات علمي در عرصه‌هاي جهاني

 

بسيج استادان دانشگاه اصفهان

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی